Prace w budynku przy Pilskiej dobiegają końca

Miasto z Wizją / 20.09.2019 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: To inwestycja miejska, w ramach której powstanie docelowo 25 lokali socjalnych

Od kilku lat miasto zmaga się z deficytem mieszkań socjalnych. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce – przynajmniej częściowo – problem ten uda się rozwiązać. Kolejne tego typu lokale powstają właśnie w budynku przy ul. Pilskiej, należącym uprzednio do CSI Słowianka. Obecnie dobiegają końca prace remontowe. Piersi lokatorzy będą mogli pojawić się tu w najbliższych miesiącach.

- Mieszkania socjalne przy ul. Pilskiej to inwestycja miejska, w ramach której powstanie docelowo 25 lokali socjalnych – mówi burmistrz Daniel Rak. – W części pomieszczeń trwają już prace wykończeniowe. W lokalach będzie zachowany podobny standard do tego, jaki został zachowany w budynku organizacji pozarządowych przy ul. Armii Krajowej. Z tą jednak różnicą, że mieszkańcy budynku przy ul. Pilskiej sami będą musieli swoje mieszkania umeblować i wyposażyć. Mam nadzieję, że prace wykończeniowe uda się zakończyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

- Obiekt przy ul. Pilskiej zmienił się diametralnie, począwszy od szaty zewnętrznej, ponieważ została zmieniona architektura, poprzez zagospodarowanie wokół budynku, po samą funkcję tego budynku. Kiedyś znajdowały się tu ciągi produkcyjne Słowianki. Teraz powstały tu właśnie mieszkania. Obiekt został przebudowany i niebawem oddamy go do użytku.

Docelowo powstanie tu 25 mieszkań (13 dla rodzin 3-osobowych, 10 lokali dla rodzin 4-osobowych oraz 2 lokale dla rodzin 5-osobowych. Łącznie będzie mogło tu zamieszkać około 90 osób. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem. Roboty prowadzi firma "Budorama" z Marcelina.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk