Poznaliśmy zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

• Tv
Miasto z Wizją / 03.10.2021 / Komentarze
Mieszkańcy postawili na walkę z osteoporozą, Art Piknik, pomoc zwierzętom, gry plenerowe i nowe stacje rowerowe

Dziś (środa, 29 września) w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której poznaliśmy pięć zwycięskich projektów w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Z przedstawicielami lokalnych mediów spotkali się burmistrzowie Daniel Rak oraz Maciej Makselon.

Najwięcej głosów mieszkańców uzyskał projekt dotyczący zdrowia pod hasłem „Nie daj się osteoporozie” (947 głosów). Drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt „Mural, koncerty, teatry – Art piknik Festiwal” (895głosów). 857 mieszkańców zagłosowało na projekt dedykowany pomocy szczecineckim bezdomnym zwierzętom.

Kolejny projekt, który zostanie zrealizowany w ramach BO to „Strefa gier plenerowych na Mysiej Wyspie” (708głosów). Piąta inicjatywa, która uzyskała największe poparcie głosujących (704 głosy) to „Stacje rowerów miejskich – Mysia Wyspa, Szafera, Stadion Miejski”

W głosowaniu łącznie wzięło udział 3 038 osób. Okazuje się także, że najwięcej głosów oddano pierwszego dnia głosowania (6 września) oraz ostatniego dnia (26 września). Nieco chętniej głosowały panie (59 %), niż panowie (41 %).

Wkrótce rozpocznie się realizacja pięciu zwycięskich projektów w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Więcej w materiale wideo.

Tekst, zdęcia, montaż: Marzena Góra