Pożegnanie Pani Sekretarz i 11 uchwał

• Tv
Miasto z Wizją / 29.01.2018 / Komentarze
Obradowała Rada Miasta

Dziś - w poniedziałek 29 stycznia na pierwszej w tym roku sesji zwyczajnej spotkała się Rada Miasta. Porządek obrad zawierał 17 punktów. Na sali obrad zasiadło 19 radnych.

Sesja rozpoczęła się miłym akcentem. Burmistrzowie, radni oraz pracownicy ratusza pożegnali odchodzącą na emeryturę wieloletnią Sekretarz Urzędu Miasta Szczecinka Panią Romualdę Wójcik.

Podziękowania Pani Sekretarz złożył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. W ciepłych słowach opowiedział o pracy P. Romualdy, podziękował za służbę na rzecz szczecineckiego samorządu oraz życzył wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dość powiedzieć, ze Pani Romualda Wójcik przepracowała w Urzędzie Miasta i podległych jej instytucjach blisko pół wieku! Współpracowała nie tylko z dwoma burmistrzami Szczecinka p. Marianem Tomaszem Golińskim i Jerzym Hardie-Douglasem, ale też z ich poprzednikami w randze Naczelników Miasta. Mimo transformacji ustrojowej i zmieniających się okoliczności politycznych, nikt z "władców" ratusza nie chciał zrezygnować z zawodowych usług Pani Romualdy.

Po tym miłym akcencie przyszedł czas na sprawy merytoryczne. Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty rocznej z tytułu trwałego zarządu nieruchomości na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W dalszej części obrad rada podejmowała kolejne uchwały, m.in. w sprawie:

* cen za usługi przewozowe środkami miejskiej komunikacji zbiorowej

Więcej w artykule:

* określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu publicznym oraz oddziałach przedszkolnych, które funkcjonują w szkołach podstawowych oraz czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolu publicznym prowadzonym przez miasto

* ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielanych z budżetu miasta dla niepublicznych: szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

* przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Marcelin-1” oraz „Raciborki”

* przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-2”, obszaru „Koszalińska-1”, a także w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Kilińskiego”.

Radni podjęli też decyzję w sprawie pozbawienia Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Miasta Szczecinek” dwóch byłych oficerów Służby Bezpieczeństwa (jednogłośnie, 19 głosów "za)

Więcej w artykule:

oraz rozpatrzyli skargę na działania Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady Miasta oraz zapytania radnych zakończyły obrady.

Video/montaż: Andrzej Remus