Powstanie kolejny wybieg dla psów

Miasto z Wizją / 15.04.2021 / Komentarze
Obiekt ma być zlokalizowany przy ul. Szczecińskiej

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich właścicieli czworonogów, którzy chętnie korzystają ze znajdujących się na terenie naszego miasta wybiegów dla psów. Już wkrótce w Szczecinku ma powstać trzeci tego typu obiekt. Planowo zostanie on zlokalizowany przy ul. Szczecińskiej, w sąsiedztwie miejskiej pływalni lub Ślusarni.

- Kilka lat temu zadawaliśmy sobie pytanie, czy to jest naprawdę optymalny kierunek i czy takie miejsce, gdzie będzie można wyprowadzić naszego psa „chwyci” i czy mieszkańcy będą korzystali z takiej oferty – mówi burmistrz Daniel Rak. – Widać na osiedlu Zachód, gdzie został wykonany taki wybieg dla psów, że mieszkańcy z tego korzystają. Widać, że to jest miejsce spotkań, które łączy ten wspólny mianownik, czyli zwierzak. Kolejny taki wybieg znajduje się przy ul. Wodociągowej, przy dużym osiedlu.

- Kolejna propozycja budowy takiego wybiegu dotyczy lokalizacji przy ul. Szczecińskiej. Nie będziemy odkładali tego tematu. W tej chwili Ośrodek Sportu i Rekreacji przesłał nam dwie koncepcje, które zostały wytypowane. Jedna z nich mówi o budowie wybiegu, który przylegałby bezpośrednio do samego obiektu basenu. Kilka lat temu tam były realizowane inwestycje związane z pompami głębinowymi, które dzisiaj zasilają nieckę basenu. To nijak nie koliduje z budową wybiegu w tym miejscu.

- Niemniej jednak dzisiaj skłaniamy się ku lokalizacji drugiej, która bezpośrednio przylega do Ślusarni i do linii brzegowej jeziora. Należało będzie wówczas poprawić kwestie związane z wyznaczeniem tej przestrzeni. To jest teren trochę podmokły, więc należałoby go uzdatnić. Należy go będzie także doświetlić Wydaje mi się, że ta lokalizacja będzie optymalna. Znajdują się na nim drzewa, wiec częściowo będzie on także zacieniony – dodaje burmistrz Daniel Rak. /zr/