Potrójne świętowanie w Szkole Muzycznej

• Tv
Miasto z Wizją / 19.09.2021 / Komentarze
Uczniowie, nauczyciele i absolwenci zaprosili nas na niezwykły koncert

To z pewnością wyjątkowy czas dla uczniów, absolwentów, pedagogów i pracowników szczecineckiej Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga. W tym roku bowiem świętuje ona potrójny jubileusz – 75 lat szkolnictwa artystycznego w mieście i regionie, 60-lecie utworzenia Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinku oraz 50 rocznicę nadania szkole imienia Oskara Kolberga.

- Niezwykły splot rocznic jest okazją do wspomnień i refleksji o ludziach, którzy przez lata cierpliwie
i z wielkim zaangażowaniem tworzyli w Szczecinku podwaliny placówki. Dzisiaj stanowi ona prężnie działający ośrodek kultury wyższej – mówi Agnieszka Orłowska, dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Szczecinku.

- Z początkiem września 1946 roku 43 uczniów rozpoczęło muzyczną edukację. Mijały lata. Kolejne pokolenia muzyków tworzyły muzyczną historię. Obecnie w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku naukę pobiera 265 uczniów. W komfortowych warunkach pracują pod okiem 45 wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Podczas koncertów szkolnych i pozaszkolnych prezentują się jako soliści i kameraliści, zdobywając uznanie słuchaczy. Na konkursach o randze ogólnopolskiej
i międzynarodowej nasi reprezentanci sięgają po najwyższe laury. Z roku na rok powiększa się rzesza absolwentów Szkoły. Wielu kontynuuje kształcenie na wyższych uczelniach muzycznych w kraju i za granicą.

Uroczystości związane ze świętowaniem potrójnego jubileuszu trwały przez dwa dni. Uczniowie i nauczyciele postanowili w tym wyjątkowym czasie świętować nie tylko w swoim własnym gronie, ale również z absolwentami placówki oraz spotkać się z pozostałymi mieszkańcami. Z tej okazji w Kronospan Design Center odbyły się dwa koncerty orkiestry szkolnej z gościnnym udziałem absolwentów. Firma Kronospan, która była gospodarzem uroczystości, jest jednocześnie sponsorem generalnym a także niejako mecenasem sztuki, wspierającym szczecinecką szkołę muzyczną oraz jej podopiecznych na wielu płaszczyznach.

Mieszkańcy, którzy nie mogli wziąć osobiście udziału w koncercie, mieli okazję śledzić jego przebieg dzięki transmisji online. Nasi muzycy uraczyli nas niemal dwugodzinnym występem, dzieląc się z nami swoim talentem, pasją oraz miłością do muzyki. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z tego wydarzenia.

Tekst: Marzena Góra