Pot, krew i łzy - Gala Sportów Walki

Miasto z Wizją / 09.04.2024 / Komentarze
Emocjonujące wydarzenie, które przyciągnęło tłum kibiców

Szczecinek po raz kolejny został gospodarzem wielkiego sportowego wydarzenia. Po kilku latach przerwy KSW Szczecinek we współpracy z Miastem zorganizowali Galę Sportów Walki. Dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego mogliśmy przeżyć emocjonujący wieczór. Impreza przyciągnęła setki zainteresowanych i miłośników walk, a nieobecni mogli cieszyć się oglądaniem jej w internecie. Gościem specjalnym Gali był Łukasz „Juras” Jurkowski.

Pierwszą część imprezy stanowiło sześć przedwalk. Jednak wieczór nie upłynął tylko na sporcie – w przerwach między walkami wystąpiła grupa taneczna Mad Boss Army ze Szczecina, a „Całkiem nową bajkę” zaprezentowała lokalna artystka, Marika Janowska.
Kolejnym punktem wieczoru były licytacje sportowych gadżetów, a zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację Mikołaja Rosińskiego.
Kolejną częścią Gali była Walka o pas Mistrza Polski Kobiet Pro-Am w formule low-kick do 65 kg Polskiego Związku Kickboxingu. Zwyciężyła Julia Marciniak Z KSW Szczecinek, pokonując Darię Woźniak z Polkon Fight Legnica.

Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną częścią wydarzenia był Mecz Międzypaństwowy K1 Polska-Litwa. Nasza reprezentacja wygrała wszystkie cztery walki i zdobyła wymarzone trofeum.

Tekst: Weronika Sawicka

Foto: Piotr Klentak Fotografia