Pomost Centrum szybciej niż planowano

Miasto z Wizją / 09.04.2020 / Komentarze
Na smaczną smażoną i wędzoną rybkę będziemy mogli pójść już w maju. Oczywiście, o ile minie epidemia

W czerwcu ubiegłego roku miasto odkupiło od SzLOT-u pomost Centrum koło ogólniaka na jeziorze Trzesiecko.

Nawodna budowla mająca już 10 lat była w złym stanie technicznym, wymagała pilnego remontu. Prace remontowe ruszyły pod koniec stycznia. Prowadzi je dzierżawca pomostu firma "Ekorybka".

Początkowo szef firmy Przemysław Bielas szacował, że remont pomostu potrwa do końca maja.

= Okazuje się, że roboty zakończą się wcześniej - mówi "Miastu z Wizją" dzierżawca nawodnej budowli. - Co prawda, pracy jest jeszcze moc, ale są prowadzone bez opóźnień. Po zakończeniu remontu zapraszam mieszkańców Szczecinka, turystów i wczasowiczów na smakowitą rybę - smażoną i wędzoną. Lokal będzie czynny całe lato sezonu 2020. Oczywiście, o ile naszych zamierzeń nie storpeduje epidemia wirusa.

Więcej o sprawach technicznych remontu pomostu w artykule: