Pomoc dla przedsiębiorców, kredyt i sprzedaż nieruchomości

Miasto z Wizją / 18.02.2021 / Komentarze
Rada Miasta na zdalnych obradach

Dziś (czwartek 18 lutego) na kolejnej w tym roku sesji spotkali się radni Rady Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 24 punkty. Sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli decyzję o zaciągnięciu długoterminowego kredytu (kredyt w wys. 8 mln zł został zapisany w uchwale budżetowej na rok 2021. Jego spłata nastąpi w latach 2025-2030).

Radni byli podzieleni. Za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, 4 wstrzymało się od głosy, 4 było przeciw.

W dalszej części obrad Rada podjęła uchwały m.in. w sprawie: wyrażenia zgody na nabycie w drodze darowizny nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, zbycia nieruchomości stanowiących własność miasta oraz zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021 przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie miasta i zwrotu części tej opłaty.

Szerzej na ten temat w artykule:

Uchwałę przyjęto jednogłośnie - 21 radnych głosował "za".

Radni zdecydowali też o przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Matejki” i "Narutowicza", wniesieniu skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Zachodniopomorskiego oraz o pozostawieniu bez rozpatrzenia petycji wniesionej przez Mieszkańców Szczecinka w dniu 8 stycznia br.

Informacja Przewodniczącej Rady Miasta, informacje Przewodniczących Komisji o działalności komisji nieobjętej tematyką sesji, informacja z działalności Burmistrza Miasta, pytania radnych w sprawach bieżących kierowane do Burmistrza oraz wnioski i oświadczenia radnych zakończyły obrady.