Pojezierze Drawskie stawia na turystykę

Miasto z Wizją / 09.07.2020 / Komentarze
Spotkanie w ratuszu samorządowców powiatów szczecineckiego i drawskiego oraz podpisanie umowy

Dziś (środa 8.07) w szczecineckim ratuszu miało miejsce spotkanie samorządowców i szefów instytucji zajmujących się rozwojem turystyki z dwóch powiatów - szczecineckiego i drawskiego. Efektem jest podpisanie porozumienia na rzecz wspólnego działania i rozwoju turystyki w regionie oraz jej wspólne promowanie, opracowanie narzędzi służących budowie identyfikalności marki turystycznej pn. Pojezierze Drawskie, a także opracowanie materiałów promocyjnych zawierających wszystkie informacje związane z turystyką na Pojezierzu Drawskim.

Porozumienie parafowali: burmistrz Szczecinka Daniel Rak, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, starosta Drawski Stanisław Cybula, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Mariusz Getka oraz dyrektor Ośrodka Sportu Rekreacji Szymon Bibik.

Spotkanie otworzył i gości przywitał gospodarz dzisiejszego spotkania burmistrz Daniel Rak.

- To ważny dzień dla naszego regionu, dla Szczecinka i powiatów szczecineckiego i drawskiego - mówił m.in. D. Rak.

- SzLOT wyszła z inicjatywą porozumienia byśmy razem, wspólnie, wspólnymi siłami mogli promować turystykę. Porozumienie ma na celu także promocję regionu i wzmocnienie naszej wspólnej turystycznej oferty. Jestem niezmiernie rad, że taką inicjatywę SzLOT podjął i możemy dziś podpisać umowę o współpracy. Jestem przekonany, że będzie ona owocna z korzyścią dla całego regionu.

Później przyszedł czas na parafowanie porozumienia. Spotkanie zakończyła i wymiana doświadczeń.