Początek robót na Stadionie Miejskim

Miasto z Wizją / 04.03.2016 / Komentarze
Sektor "B" do liftingu

O tym, że w tym roku miasto zamierza zainwestować w obiekty na Stadionie Miejskim pisaliśmy niedawno w rozmowie z wiceburmistrzem Danielem Rakiem w artykule: "III liga na wyciągnięcie ręki. Miasto zainwestuje w stadion"

Za działaniami miejskiego samorządu poszły działania gospodarza obiektu - Ośrodka Sportu i Rekreacji. OSiR ogłosił właśnie przetarg na remont jednej ze stadionowych trybun. Zadanie inwestycyjne nosi tytuł: "Remont trybun sektora B z miejscami siedzącymi na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego 3 w Szczecinku".

Zakres zamówienia obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe, naprawcze i przygotowawcze, izolacyjne, wykończeniowe i wentylacyjne. Przyszli wykonawcy inwestycji mają czas na przedstawienie swoich ofert do 23 marca. Roboty na szczecineckim stadionie powinny ruszyć w kwietniu i zostać zwieńczone do 30 września br.

Jak nam wcześniej powiedział D. Rak, na to zadanie miasto zabezpieczyło w tegorocznym budżecie 260 tys. zł.

Wiceburmistrz ujawnił nam też, że ratusz chce również wyremontować zaplecze socjalne stadionu. Mowa m.in. o szatniach.

- Oczywiście, nie całe, bo nie ma takiej potrzeby - podkreśla nasz rozmówca. - Ale część szatni musi zostać zrobiona, przede wszystkim tych, z których korzystają młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej. Po Biegu Ulicznym Memoriale Winanda Osińskiego chcemy wreszcie odnowić i porządnie zagospodarować część gastronomiczną obiektu. Takie zaplecze zabezpieczające działalność gastronomiczną na naszym obiekcie po prostu niezbędne.