Po Szczecinku będzie jeździła nowa zamiatarka

Miasto z Wizją / 02.06.2017 / Komentarze
PGK właśnie ogłosiło przetarg na zakup pojazdu

Szczecineckie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od kilku miesięcy przymierzało się do zakupu nowego pojazdu, który będzie dbał o czystość na szczecineckich ulicach i chodnikach. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce w Szczecinku rzeczywiście pojawi się nowa zamiatarka. Spółka ogłosiła właśnie przetarg, na jej zakup.

- Obecnie mamy sprawną zamiatarkę uliczną, ale nie chodnikową. Ta, którą posiadamy, niestety ciągle się psuje i tak naprawdę jesteśmy w przeddzień zakupu nowego pojazdu tego typu, który będzie pracował na chodnikach i węższych uliczkach – powiedział nam w jednej z wcześniejszych rozmów Radosław Żmuda-Trzebiatowski, prezes PGK.

Zamówienie, które nazwę „Dostawa wielofunkcyjnego pojazdu komunalnego – zamiatarki chodnikowej z głowicą do powierzchni utwardzonych wraz z osprzętem do czyszczenia miasta”, szczegółowo określa, jaka maszyna wkrótce będzie odpowiedzialna za utrzymanie naszych ulic i chodników w czystości. Pojazd przede wszystkim powinien być fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej, niż w 2016 r. Ponadto zamiatarka będzie kwalifikowała się jako pojazd wolnobieżny, mogący „rozwinąć” prędkość do 25 km/h i będzie ważyć nie więcej, niż 3,5 t.

Dodajmy, że do zadań zamiatarki będzie dbanie również o nowo wyremontowany Plac Wolności. W drugiej połowie marca właśnie przed szczecineckim ratuszem PGK testowało jeden z tego typu lżejszych pojazdów, który bez przeszkód mógłby poruszać się po deptaku. Jednak przedsiębiorstwo planuje zakup nieco większego sprzętu, który będzie „obsługiwał” również mniejsze ulice w mieście.

Tekst, foto: Marzena Góra