Płyta ku pamięci Wiesława Adamskiego?

Miasto z Wizją / 18.08.2017 / Komentarze
Inicjatywa siostrzenicy artysty - rzeźbiarza. Na razie opinia jest negatywna

Mieszkanka Szczecinka Pani Agnieszka Thomassen chce upamiętnić artystę - rzeźbiarza Wiesława Adamskiego. Na fasadzie domu, w którym mieszkał znany w świecie szczecinecczanin miałaby zostać zamontowana płyta pamiątkowa. Wniosek trafił już do Rady Miasta. Radni zdecydują o dalszych działaniach w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miasta w poniedziałek 28 sierpnia.  Na razie wniosek został zaopiniowany negatywnie.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.:

28 lipca br. do burmistrza, przewodniczącej Rady Miasta i radnych Rady Miasta wpłynął wniosek Pani Agnieszki Thomassen o ufundowanie płyty upamiętniającej artystę Wiesława Adamskiego, dla którego wnioskodawczyni jest siostrzenicą oraz jej montaż na fasadzie budynku przy ul. Władysława Bartoszewskiego 7, w którym ww. mieszkał.

Wniosek był przedmiotem obrad Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego Rady Miasta. Komisja jednogłośnie opowiedziała się za ufundowaniem płyty upamiętniającej artystę Wiesława Adamskiego, mając na uwadze, że był osobą wyróżniającą się spośród mieszkańców Szczecinka. Jednakże zbiórką środków finansowych na pokrycie kosztów wykonania tablicy upamiętniającej oraz jej montaż na fasadzie budynku powinien zająć się powołany w tym celu komitet.

W ocenie Komisji, inicjatywa powołania takiego komitetu powinna wyjść ze strony wnioskodawczyni Pani Agnieszki Thomassen. Powołany Komitet po przeprowadzeniu ww. zbiórki, będzie mógł, jeżeli tak zdecyduje wystąpić z ewentualnym wnioskiem do Miasta Szczecinek o dodatkowe wsparcie.

Wiesław Adamski, absolwent Wydziału Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu zmarł w lutym br. Przeżył 70 lat.