Płyta "Czwartej Nad Ranem" już wkrótce!

• Tv
Miasto z Wizją / 07.03.2016 / Komentarze
A tymczasem artyści składają wszystkim paniom muzyczne życzenia

Właśnie dobiegają końca prace nad najbardziej wyczekiwaną szczecinecką płytą. Tym samym wkrótce światło dzienne ujrzy krążek legendarnej grupy „Czwarta Nad Ranem”, będący zapisem wyjątkowego występu grupy.

A tymczasem dziś, 8 marca artyści z zespołu „Czwarta Nad Ranem” za naszym pośrednictwem chcieliby złożyć wszystkim paniom życzenia i jednocześnie zaprezentować jeden z utworów pochodzących ze wspomnianej płyty.

- To dowód na to, że nie zapomnieliśmy o płycie i wszystkie prace z nią związane powoli dobiegają końca, a jednocześnie utwór ten jest prezentem dla wszystkich pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – mówi nam Grzegorz Pawelski, założyciel grupy. – Życzymy paniom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta, a w szczególności ciepłego odbioru i pozytywnych odczuć. Mam nadzieję, że prezent w postaci utworu, zamiast kwiatów, również je ucieszy.

Przypomnijmy. 21 grudnia 2014 roku w sali widowiskowej miejskiego kina odbyły się dwa koncerty, podczas których przed mieszkańcami – największymi fanami grupy - na scenie spotkało się dwunastu artystów, aby na kilka godzin przenieść publiczność dwadzieścia lat wstecz. To właśnie w latach 90. zespół był u szczytu popularności, a ich kawałki znał niemal każdy mieszkaniec miasta. Niestety ich życiowe drogi się rozeszły, a „Czwarta Nad Ranem” przestała istnieć. Wielu fanów – jak sami przyznają – do dziś mają kasety z nagraniami ich największych hitów, do których z niezwykłą chęcią wciąż powracają.

Po 20 latach zespół postanowił się reaktywować. Pokłosiem tej decyzji był m.in. właśnie podwójny grudniowy koncert. Jednak nie tylko sam występ przejdzie do historii miasta, ale także jego zapis realizowany łącznie przez 10 kamer. Dzięki temu już wkrótce będziemy mogli przypomnieć sobie, co działo się tamtego wieczoru w kinowej sali. Na płycie DVD finalnie znajdzie się 17 utworów, które zagrał dla nas zespół „Czwarta Nad Ranem” w składzie: Patrycja Kubacka, Olga Relska, Aleksandra Kapustyńska, Michalina Hepner, Andrzej Sitko, Bartosz Rygielski, Rafał Zabuski, Krzysztof Bracki, Tomasz Hepner, Mariusz Kozłowski, Tomasz Nowik i Grzegorz Pawelski.

Tekst: Marzena Góra