Pijani, awanturujący się i "niewinni" wandale

• Tv
Miasto z Wizją / 08.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W minionym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 136 interwencji w stosunku do 137 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 32 zdarzenia, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole.

W poniedziałek (1.08) około godz. 9.30 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul. Obrońców Westerplatte, gdzie miał znajdować się mężczyzna prowadzący rower i zaczepiający przechodniów. Na miejscu zdarzenia patrol zastał dobrze znanego strażnikom z wcześniejszych interwencji osobnika - pod wpływem alkoholu. Podczas prowadzenia czynności wyjaśniających, mężczyzna miał trudności z oddychaniem. Wobec tego strażnicy wezwali zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W środę (3.08) około godz. 13.15 patrol dozorując ul. Mickiewicza zauważył siedzącą na poboczu kobietę oraz stojący na środku jezdni samochód Daewoo a obok niego leżący motorower. Jak się okazało, doszło do zderzenia. Samochód wyjechał z ul. Mestwina i skręcał w lewo zajeżdżając drogę prawidłowo jadącemu motorowerzyście - ul. Mickiewicza od strony ul. Piłsudskiego. Strażnicy na miejscu ustalili podstawowe fakty, wezwali Policję oraz zabezpieczyli miejsce kolizji.

W czwartek (4.08) po godz. 3 kierujący samochodem ciężarowym Man z naczepą wjechał centralnie na rondo na skrzyżowaniu ul. Słowiańska - Sikorskiego - Armii Krajowej. Pojazd zablokował rondo. Do jego ściągnięcia trzeba było czekać do rana i przy pomocy pracowników jednej z firm usunąć go z ronda. Do tego czasu miejsce ulicznego zdarzenia strażnicy zabezpieczali wspólnie z policjantami.

W piątek (5.08) przed godz. 1 patrol dozorując ul. Kopernika zauważył rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 1,26 mg/l alkoholu. Został przekazany Policji.

W sobotę (6.08) około godz. 2.30 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak dwóch mężczyzn przewraca stojaki z donicami. Zdarzenie miało miejsce na placu Wolności. Wandale zostali ujęci na ul. Powstańców Wielkopolskich. Byli agresywni i zaprzeczali, by dopuścili się aktu wandalizmu. Policja przejęła interwencję i wylegitymowała mężczyzn.

W niedzielę (7.08) około godz. 23 patrol został wysłany na interwencję do mężczyzny leżącego przy ul. Kościuszki. Był upojony alkoholem.

- Był to przyjezdny i wskazał nam adres, pod którym przebywa - mówi G. Grondys. - Po przewiezieniu go na "miejsce zamieszkania" okazało się, że wprowadził strażników w błąd. Dopiero wizyta w Komendzie Powiatowej Policji odświeżyła mu pamięć. Został doprowadzony do miejsca gdzie przebywa i przekazany rodzinie.

W ostatnim tygodniu strażnicy zabezpieczali imprezy: Rajd Rowerowy na Mysią Wyspę, Wakacyjną Olimpiadę z SAPIKiem i OSIRem

oraz II Szczecinecki Weekend Biegowy.

Montaż: Marzena Góra