Piękny jubileusz, kwiaty, życzenia i Medale od Prezydenta RP

• Tv
Miasto z Wizją / 09.07.2016 / Komentarze
Alfreda i Jan Rabiejowie odnowili przysięgę małżeńską - po 50 latach

Dokładnie pół wieku temu - 9 lipca 1966 roku w szczecineckim Urzędzie Stanu Cywilnego na ślubnym kobiercu stanęli Alfreda i Jan Rabiejowie. Po 50 latach w obecności burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i kierowniczki USC Eugenii Grudeckiej odnowili przysięgę małżeńską. Uczynili to w gronie rodziny i przyjaciół - dziś w sobotę 9 lipca tuż po południu.

Dostojni jubilacji zostali odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP uczynił to burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Cieszymy się niezmiernie, że ta piękna dla nas uroczystość wypadła nam dokładnie 50 lat później - powiedział nam pan Jan Rabiej.

- Poznaliśmy się w naszym ogólniaku - dodaje pani Alfreda. - Zostaliśmy parą i taj jesteśmy nią już pół wieku.

Na pytanie, czy były chwile, które dostojni jubilaci chcieliby wymazać ze swojej pamięci, pani Alfreda odpowiedziała. - Nawet, jeżeli były to ja już ich nie pamiętam.

Z kolei szanowny małżonek powiedział nam, że różnie bywało, jak w każdym małżeństwie, ale zawsze w trudnych chwilach zwyciężało uczucie i miłość.

Zdaniem pani Alfredy receptą na tak długoletnie pożycie małżeńskie jest zrozumienie, wyrozumiałość, miłość i umiejętność wybaczania błędów, a nade wszystko wzajemny szacunek.

Z kolei zdaniem pana Jana: - Kochać, kochać i jeszcze raz kochać. Naszym pragnieniem jest by być zdrowym i jeszcze cieszyć się z życia.

Uroczystość zwieńczyła lampka szampana i wspólne rodzinne zdjęcie.

Video/montaż: Andrzej Remus