Park linowy będzie gotowy na sezon letni 2018

Miasto z Wizją / 17.02.2017 / Komentarze
Burmistrz: Inwestor jeszcze w tym roku planuje przystąpienie do porządkowania terenu i wykonanie wszelkich prac przygotowawczych pod przyszłą instalację

W sierpniu minionego roku – ku uciesze wielu mieszkańców - pojawiła się informacja odnośnie planów wybudowania w Szczecinku parku linowego. Realizacją tej inwestycji zainteresowana była spółka „Instalacje Sportowo – Rekreacyjne s. c  M. Hanusiak, S. Urbańczyk”, która czyniła starania o uzyskanie zgody na dzierżawę terenu w parku miejskim na wysokości ul. Kościuszki. Obiekt ten miał znajdować się na kilkudziesięciometrowym odcinku wzdłuż głównej parkowej alejki.

Miejscy radni również byli przychylni tej inwestycji. Okazało się jednak, że wspomniana lokalizacja formalnie wpisuje się w obszar chronionego krajobrazu. Fakt ten w pierwszej chwili „wystraszył” inwestora, który - po zapoznaniu się z wymogami - zrezygnował z dzierżawy. Wówczas miasto zaproponowało spółce inny teren – lasek znajdujący się w pobliżu szczecineckiego bunkra. Ten jednak nie odpowiadał spółce mającej podjąć się tego zagania. Na dłuższy czas ze strony inwestora kontakt się urwał i wszystko wskazywało na to, że budowa parku linowego w Szczecinku nie dojdzie do skutku.

Teraz jednak inwestor powrócił do tego pomysłu. Okazało się, że inwestycja doczeka się realizacji.

- Dziś otrzymałem potwierdzenie od inwestora. Firma zdecydowała się na budowę parku linowego we wcześniej proponowanej lokalizacji, czyli w lasku miejskim na terenie graniczącym z wybiegiem dla psów. Inwestor chce wykonać instalacje w ramach parku linowego nie w roku 2017, jak wcześniej planowano, ale w roku przyszłym. Co prawda umowa dzierżawy nie została jeszcze zawarta, ale inwestor jest zdecydowany na jej podpisanie – mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Jak wyjawił nasz rozmówca, inwestor w drugiej połowie tego roku planuje przystąpienie do uporządkowania wspomnianego terenu i wykonania w jego obrębie wszelkich niezbędnych prac przygotowawczych do instalacji parku linowego. Z kolei jego montaż, który zajmie inwestorowi około jeden miesiąc, wykonany zostanie wiosną 2018 roku. Tym samym park linowy w Szczecinku najpewniej będzie już funkcjonował podczas przyszłorocznego sezonu letniego.

Tekst: Marzena Góra
Foto: rushmoretramwayadventures.com