Odwiedź bibliotekę i… naucz się języka

Miasto z Wizją / 21.11.2016 / Komentarze
Bezpłatny dostęp do nauki języków obcych to nowa propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinku

O tym, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Językowe umiejętności pozwalają nam nie tylko podróżować po świecie, poznawać inne kultury, ale także zwiększyć swoje szanse na znalezienie dużo lepszej pracy. Jednak niekiedy dostęp do nauki i materiałów bywa utrudniony. Właśnie z myślą o osobach, które chciałyby poszerzyć swoje językowe horyzonty., Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Horodyskiego przygotowała wyjątkową propozycję w postaci bezpłatnego dostępu do nauki języka angielskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego.

- Placówka bierze udział w nowym programie firmy Funmedia "Kurs na języki obce", dzięki któremu zainteresowani czytelnicy będą mogli samodzielnie uczyć się jednego lub kilku wybranych języków obcych - zupełnie bezpłatnie. Za pośrednictwem biblioteki otrzymają oni dostęp do 60 procent zawartości internetowej platformy oferującej naukę języków. Do nauki będzie można wykorzystać sprzęt dostępny w bibliotece, czyli komputery i tablety, ale dzięki temu, że każdy otrzyma własne konto i hasło, naukę będzie mógł kontynuować w domu – informuje Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Wspomniane kursy udostępnione zostaną w internetowym serwisie „Lernii”, gdzie po zalogowaniu znajdziemy m.in. materiały filmowe, dialogi, fotolekcje czy kąciki gramatyczne. W trakcie nauki wykorzystywana jest tzw. immersja językowa, czyli całkowite zanurzenie w języku. Ci mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z możliwości zdalnej, darmowej nauki wybranego języka obcego, mogą odwiedzić szczecinecką bibliotekę (ul. Wyszyńskiego 34) w dniu 1 grudnia w godzinach od 12:00 do 16:00.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: opennaukri.com