Odkryj Szczecinek z Robertem Makłowiczem

• Tv
Miasto z Wizją / 11.05.2021 / Komentarze
Kanał National Geographic ruszył z kampanią #JestTyleDoOdkrycia

Kanał National Geographic ruszył z kampanią #JestTyleDoOdkrycia i zachęca do poznawania świata zarówno poprzez pasjonujące dokumenty, jak i eksplorowanie swojej najbliższej okolicy. W działania zaangażowano m.in. Roberta Makłowicza. Są już pierwsze zgłoszenia (na specjalnej mapie, min. Rezerwatu Bagno Kusowo koło Szczecinka. Niebawem prawdopodobnie będziemy mogli podziwiać Rezerwat w NG.

Jak czytamy na stronie National Geographic, kanał w ramach kampanii #JestTyleDoOdkrycia pragnie wzmacniać pozytywne trendy zaspokajania lokalnej ciekawości poprzez eksplorowanie swojej najbliższej okolicy. Z tą myślą na stronie: www. jesttyledoodkrycia.pl powstała interaktywna mapa Polski, na której oznaczono wybrane przez ekspertów, odkrywców i podróżników lokalizacje, stanowiące często ukryte atrakcje spoza utartych szlaków turystycznych na terenie naszego kraju. I tak na mapie znajdziemy zarówno „perełki” poukrywane w centrach miast, wyróżnione ze względu na swój niepowtarzalny koloryt i klimat, jak i takie, o których dotychczas można było dowiedzieć się wyłącznie pocztą pantoflową.
National Geographic zaprasza do odkrywania Polski. Dodatkowo podział wybranych miejsc na kategorie sprawia, że na mapie pasjonaci architektury, nauki, historii, technologii i przyrody mogą przebierać w propozycjach dopasowanych do swoich zainteresowań. Jednym z odkrywców zaangażowanych w akcję jest Robert Makłowicz, który nie tylko zamieścił swoje rekomendacje na mapie, ale i w swoim najnowszym odcinku oprowadził widzów po miejscach, wybranych w ramach akcji #JestTyleDoOdkrycia.
Poza popularnym podróżnikiem kulinarnym swoimi rekomendacjami dzielą się również Piotr Horzela, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak (znani jako internetowy duet Architecture is a good idea) oraz Huyen Pham i Marcin Nguyen (z kanału Emce Kwadrat).

Każdy z zaangażowanych w akcję odkrywców, podobnie jak Robert Makłowicz podzieli się kulisami wybranych odkryć na swoich kanałach.Za realizację kampanii #JestTyleDoOdkrycia odpowiada zespół National Geographic Polska.
Więcej, mapa, możliwość dodawania Twoich odkryć:

Tekst (opracowanie): Sławomir Włodarczyk

Foto: National Geographic Polska