Nowy inwestor, nowe miejsca pracy

• Tv
Miasto z Wizją / 18.03.2016 / Komentarze
Firma "FH Wojciech Grześkowiak" przystąpiła do Szczecineckiego Klastra Meblowego

Dziś (piątek, 18.03) w południe w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli wiceburmistrz Daniel Rak, inwestor Wojciech Grześkowiak oraz Dariusz Wieczorkiewicz, dyrektor sprzedaży Kronospan. Celem spotkania było przedstawienie szczegółów dotyczących przystąpienia do Szczecineckiego Klastra Meblowego firmy "FH Wojciech Grześkowiak", producenta komponentów meblowych.

- Dziś została podpisana deklaracja o przystąpieniu do Szczecineckiego Klastra Meblowego firmy Grześkowiak – powiedział wiceburmistrz Daniel Rak. – Cieszę się, że firma ta będzie się instalowała właśnie w Szczecinku, że powstaną tu nowe miejsca pracy. Deklaruję jednocześnie wolę współpracy miasta i mam nadzieję, że ta współpraca będzie się układała wzorowo. Myślę, że również w imieniu starosty Krzysztofa Lisa mogę zadeklarować wolę takiej współpracy ze strony powiatu. My, jako miasto, przez ostatnie lata staramy się przekonać inwestorów do tego, że samorząd szczecinecki chce współpracować i tworzy optymalne warunki do inwestowania w Szczecinku.

Wiceburmistrz przypomniał jednocześnie, że miasto m.in. wykonało dwie „schetynówki”, aby poprawić skomunikowanie firmy Kronospan z głównymi ciągami komunikacyjnymi. Z kolei ostatnia inwestycja, czyli budowa parking na ponad 300 miejsc, ma zapewnić prawidłowy rozwój Klastra Meblowego. Jak podkreślił, piątkowa konferencja to zwieńczenie kolejnego etapu współpracy miasta i firmy Kronospan.

- Firmę prowadzę już od 21 lat, więc jest to firma o dużej tradycji na rynku. Od 10 lat z sukcesami współpracujemy z firmą Kronospan i ta współpraca na tyle się rozwinęła, że postanowiliśmy zainwestować w Szczecinku. Pomysł tej inwestycji pojawił się na Forum Klastra Meblowego, gdzie inicjatywa wyszła z obu stron – powiedział z kolei inwestor Wojciech Grześkowiak. - W tej chwili zatrudniamy ponad 50 osób w naszej firmie, a tu chcemy rozwijać naszą działalność. Nie będzie tu powstawała nowa firma, tylko stworzymy kolejne miejsce wykonywania działalności gospodarczej.

- Nasza umowa o współpracy mówi, że firma Grześkowiak ze strony Kronospanu będzie miała zagwarantowaną pełna infrastrukturę. Tym samym powstaną nowe obiekty przy ul. Pilskiej 2. Z kolei po stronie inwestora leżeć będzie zlokalizowanie w Szczecinku w pełni wyposażonego parku maszynowego oraz zapewnienie miejsc pracy – wyjaśnił z kolei Dariusz Wieczorkiewicz. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, m.in. sporządziliśmy wniosek inwestycyjny, a także zostały zakupione tereny, które możemy zagospodarować.

Rozpoczęcie prac przewidziane jest najpóźniej w lipcu, z kolei ich zakończenie zaplanowane zostało na przełomie tego roku. Jak zaznaczył inwestor na początku zatrudnienie znajdzie tu ok. 35-40 osób. Docelowo jednak, przy osiągnięciu założeń produkcyjnych, ilość miejsc pracy może wzrosnąć do nawet 70. Rekrutacja najpewniej ruszy w drugiej połowie tego roku.

Jak wyjawił podczas konferencji Dariusz Wieczorkiewicz, pojawiły się także kolejne firmy zainteresowane inwestowaniem nad Trzesieckiem. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma niemieckimi producentami z branży meblarskiej.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Paweł Adamowski