Nowoczesna hala sportowa przy SP 1 już w przyszłym roku

Miasto z Wizją / 11.05.2019 / Komentarze
Daniel Rak: Doszliśmy do wniosku, że warto powtórzyć przetarg i okazało się, że mieliśmy rację

W ostatnich dniach kwietnia do szczecineckiego ratusza wpłynęły oferty od wykonawców chcących wybudować nam halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1. Najtańszą ofertę w kwocie nieco ponad 8,8 mln zł złożyła firma "Telmax" z Człuchowa. Z kolei najdroższa oferta - ponad 11,2 mln zł wpłynęła od firmy "Pil-Building" z Piły. O tym, co dalej z budową hali sportowej przy "Adasiu", o tym zdecyduje burmistrz i Rada Miasta.

- Naszą wolą jest rozstrzygniecie tego przetargu – mówi burmistrz Daniel Rak. - Jest to drugi przetarg jeżeli chodzi o tę inwestycję. Pierwszy przetarg zakończył się kilak miesięcy temu i został on unieważniony. Kwota, którą wówczas zaoferowali wykonawcy, opiewała na 9 mln 700 tys. zł. Doszliśmy do wniosku, że warto powtórzyć postępowanie i okazało się, że mieliśmy rację. W drugim postępowaniu wpłynęło już 7 ofert. Najtańsza opiewa na kwotę 8mln 874 tys. złotych. To jest o 800 tys. złotych mniej, niż ceny proponowane jeszcze kilka miesięcy temu.

Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

- Będzie to profesjonalnie wykonany obiekt, wzorem hali przy Szkole Podstawowej nr 6. Wprowadzone zostaną tu m.in. rozwiązania akustyczne, które pozwolą na duży komfort prowadzenia zajęć. I te oczekiwania co do jakości całej inwestycji na pewno też wpływają na poziom cen oferowanych przez wykonawców. Sama hala zajmować będzie ponad 1,5 tys. m2. Obiekt ten dedykowany będzie nie tylko dzieciom, które będą z niego korzystać podczas zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego. Chciałbym, aby docelowo funkcjonował on tak, jak obiekty np. przy ul. Jasnej czy Wiatracznej, gdzie hale te do godz. 15.00 są wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych, a po tej godzinie OSiR wprowadza na tych obiektach grafik i w godzinach popołudniowych odbywają się tu zajęcia realizowane przez m.in. stowarzyszenia i kluby sportowe – dodaje burmistrz.

Inwestycja zgodnie z zakładanym harmonogramem powinna zostać zwieńczona w połowie listopada przyszłego roku.

Tekst: Marzena Góra