Nowa ulica w Szczecinku - na razie utrudnienia w ruchu

Miasto z Wizją / 28.03.2021 / Komentarze
Niedługo pojedziemy z Polnej na Kołobrzeską - bez objazdu koło "Biedronki"

Trwa kolejna tegoroczna inwestycja w Szczecinku. Chodzi o budowę łącznika - nowej ulicy łączącej Kołobrzeską i Polną. Nowy trakt miejski z pięcioramiennym rondem w ciągu ulicy Kołobrzeskiej pobiegnie pomiędzy kościołem a osiedlem domków socjalnych - w sąsiedztwie byłego wojskowego składu paliw.

Koszt inwestycji to 1,89 mln zł brutto. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 1,2 mln zł. Roboty powinny zostać zwieńczone do końca kwietnia br.

Póki co kierowcy jadący ulicą Kołobrzeską muszą uzbroić się w cierpliwość. W rejonie robót ruch pojazdów odbywa się jednokierunkowo. Z przeszkodami koło placu budowy poruszają się też rowerzyści i piesi.

- Jeszcze chwilę to potrwa - mówi nam burmistrz Daniel Rak i dodaje:

- To dla nas bardzo istotna inwestycja, ponieważ rozwiąże problemy na skrzyżowaniu kilku ulic i dróg, m.in. z wjazdem z drogi wojewódzkiej nr 172 w kierunku osiedla Kołobrzeska i dużych sklepów. Niebawem powstanie tam pięcioramienne rondo. Poprawi ono bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale przede wszystkim pieszych i rowerzystów.