Nocny „rajd” rowerowy zakończy się w… sądzie

• Tv
Miasto z Wizją / 30.09.2016 / Komentarze
Pokazy "kaskaderskie" domorosłych rowerzystów okazały się być dla nich wyjątkowo niefortunne w skutkach

Korzystając z ostatnich ciepłych dni, zanim na dworze zrobi się szaro i buro, miłośnicy jednośladów chętnie jeszcze wybierają się na przejażdżki swoimi rowerami. Jednak okazuje się, że nie wszyscy umieją korzystać ze swoich „pojazdów”. Udowodniła to grupka młodzieży, która w środę, 28 września tuż przed północą wybrała się na wspólna przejażdżkę. Jak widać niemal puste o tej porze ulice wyjątkowo kusiły rowerzystów, którzy postanowili nie przejmować się takimi „błahostkami”, jak przepisy ruchu drogowego czy zasady poruszania się po jezdni. Tym samym grupa małolatów urządziła sobie rajd rowerowy, którego trasa wiodła samym środkiem jednej z głównych ulic miasta. Przy okazji nie omieszkali popisać się kilka razy swoimi „talentami”. Jednak nocny show okazał się być dla nich wyjątkowo niefortunny w skutkach. Za swoje wyczyny i łamanie przepisów zostali oni ujęci przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Teraz z braku oświetlenia, przejeżdżania na czerwonym świetle i jazdy na jednym kole na przejściach dla pieszych będą musieli tłumaczyć się w sądzie.

Tekst, montaż: Marzena Góra

Foto/wideo: Straż Miejska w Szczecinku