Nietrzeźwi "za kołkiem". Rekord tygodnia - ponad 2 promile

Miasto z Wizją / 13.02.2017 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu na drogach regionu doszło do jednego wypadku. Policjanci zatrzymali też 6 nietrzeźwych kierujących.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się 54-letni mieszkaniec Bornego Sulinowa jadący oplem vectra, który wydmuchał w alkomat ponad 2 promile alkoholu - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

Policjanci zatrzymali też do rutynowej kontroli 51-letniego mieszkańca Szczecinka, jadącego samochodem osobowym. Kierowca prowadził pojazd bez uprawnień, z aktywnym sądowym zakazem. Teraz powtórnie stanie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szczecinka, który posiadał 43 gramy amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Decyzją Prokuratora Rejonowego otrzymał dozór policji.

61-letni mężczyzna jadący volkswagenem nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze i dachował. Z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szczecineckiego szpitala. Był trzeźwy. Do wypadku doszło na drodze Uniemino - Silnowo.