Niemal potrącił rowerzystę na pasach

• Tv
Miasto z Wizją / 22.07.2021 / Komentarze
"Wykroczenie popełnili obaj"

Kierowca peugeota omal nie potrącił rowerzysty, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych w Szczecinku. Całą sytuację nagrał inny kierowca, a film przesłał policji. Jak ustalili funkcjonariusze, wykroczenie popełnili zarówno rowerzysta, jak i kierowca.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Polnej w Szczecinku. Nagranie policja otrzymała na swoją skrzynkę e-mailową. Na filmie widać, jak kierowca wyjeżdża z drogi podporządkowanej, zatrzymuje się przed pasami i przepuszcza rowerzystę. Ten jednak nie schodzi z roweru, a przejeżdża na drugą stronę. Kiedy jest w połowie, tuż przed nim, drugim pasem, przejeżdża kierowca peugeota.

Jak mówi asp. Anna Matys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, według ustaleń policji wykroczenie popełnili tu wszyscy uczestnicy ruchu.

Jak tłumaczy asp. Matys, kierowca peugeota wyprzedzał na pasach i wymusił pierwszeństwo na przejściu dla pieszych; rowerzysta nie zszedł z roweru, tylko przejechał, chociaż nie było tam przejazdu rowerowego.

- Dużą wątpliwością jest moment, kiedy pojazd marki Peugeot przejeżdża przez przejście dla pieszych. Nie wiemy, czy doszło do kontaktu pomiędzy rowerzystą a samochodem, dochodzi bowiem do zachwiania - mówi oficer prasowa. - Byłoby nam bardzo potrzebne i pomocne ustalenie, czy doszło tam do kontaktu pomiędzy rowerzystą a autem - dodaje.

Policjanci zapowiadają, że skierują sprawę do sądu, który ma rozstrzygnąć, kto zawinił.

Materiał TVN 24

Foto, wideo: iszczecinek.pl