Nie ma już drzew przed ratuszem

Miasto z Wizją / 04.03.2016 / Komentarze
Na nowym placu będą rosły karłowate platany

Stały przed wejściem do ratusza wiele lat i przez wiele lat cieszyły oczy mieszkańców Szczecinka. Mowa o dwóch drzewach. Dziś na dobre dokonały żywota. Wszystko za sprawą przebudowy Placu Wolności.

Od kilku lat szczególne emocje wywoływał ponad 60-letni klon jesionolistny rosnący po prawej stronie (patrząc na ratusz) tuż przed ratuszowymi schodami. Niestety, z roku na rok drzewo coraz bardziej chorowało, a co za tym idzie, marniało i na poważnie zagrażało bezpieczeństwu przechodniów. Dlatego corocznie jesienią przeprowadzano operację prześwietlenia jego korony.

Na nowym Placu Wolności nie zabraknie drzew i zieleni. Projekt zakłada, że przed ratuszem pojawią się kuliste karłowate platany. Nie zabraknie też krzewów i trawników.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marek Albrecht - Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta - dziękujemy