Nasza biblioteka z certyfikatem Ferrero

Miasto z Wizją / 02.04.2021 / Komentarze
Do placówki trafiły także nowe książki i wygodne pufy do czytania

Szczecineccy bibliotekarze od wielu lat przyłączają się do rozmaitych – lokalnych i ogólnopolskich – akcji mających na celu propagowanie czytelnictwa i zachęcanie wszystkich do sięgania po książki już od najmłodszych lat. Nie inaczej było również i tym razem. Szczecinecka Biblioteka Publiczna Filia dla Dzieci i Młodzieży aktywnie włączyła się w kolejne takie wydarzenie. Tym razem jednak zamiast wypożyczać dane pozycje, można było podzielić się ze słabiej wyposażonymi małymi bibliotekami częścią zbiorów z naszych domowych biblioteczek.

- O tym, jak ważna i potrzebna jest książka nikogo nie trzeba przekonywać. Większość z nas ma w domu swoją biblioteczkę, a w niej ulubione książki ulubionych autorów. Po te, których nie mamy, zaglądamy do biblioteki. Niestety nie wszystkie placówki stać na systematyczne uzupełnianie księgozbioru i zakupy. Wychodząc naprzeciw potrzebom małych bibliotek Ferrero (organizator wcześniejszych akcji czytelniczych, np. Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa Na Wspólne Czytanie) zorganizował akcję zbierania książek dla bibliotek potrzebujących wsparcia – informują nasi bibliotekarze.

Za udział i wsparcie wspomnianej akcji Miejska Biblioteka Publiczna Filia dla Dzieci i Młodzieży im. K. Makuszyńskiego po raz kolejny została obdarowana nowymi książkami oraz wygodnymi pufami do czytania. Wszystko to właśnie w ramach ogólnopolskiej akcji realizowanej przez firmę Ferrero „Kinder Mleczna Kanapka-Przerwa na Wspólne Czytanie”. /zr/