Nasi gimnazjaliści drudzy w województwie

Miasto z Wizją / 21.11.2016 / Komentarze
Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą na temat ochrony środowiska i zdrowego stylu życia

W minionym tygodniu w Centrum Dydaktyczno–Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk o Ziemi odbył się wojewódzki finał konkursu przebiegającego pod nazwą „Zachodniopomorska Sieć Szkół Promujących Zdrowie – Zielona Energia”. Wśród 18 szkolnych zespołów z terenu woj. zachodniopomorskiego o tytuł najlepszych walczyli także uczniowie ze szczecineckiego Gimnazjum nr 2.

- Członkowie drużyny musieli wykazać się wiedzą, umiejętnością kojarzenia informacji, a także kondycją fizyczną, aby rozwiązywać zadania na poszczególnych osiemnastu stacjach. Zadania dotyczyły wiedzy i umiejętności z dziedzin ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, odżywiania, ochrony powietrza i oczywiście pierwszej pomocy – mówi Katarzyna Rybak, rzecznik prasowy szkoły.

Za każde z poprawnie wykonanych zadań gimnazjaliści otrzymywali kolejne punkty. Uczniowie ze Szczecinka podczas finału wykazali się ogromną wiedzą z poszczególnych dziedzin, co zapewniło im miejsce na podium. Po zaciętej walce nasi gimnazjaliści mogą pochwalić się tytułem wicemistrzowskim, pucharem i medalami za zajęcie II miejsca. Placówkę podczas konkursu reprezentowali: Natalia Kowalik, Karolina Niedźwiedź, Jakub Czapla, Mateusz Zadrożniak, natomiast opiekunem grupy i koordynatorem działań z ramienia szkoły była pani Sylwia Kozakiewicz.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Katarzyna Rybak