Narkotyki, pijany w sztok motorowerzysta i cenna zguba w toalecie

Miasto z Wizją / 14.09.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w ubiegłym tygodniu na drogach powiatu nie doszło do wypadków. Policjanci zatrzymali za to 7 nietrzeźwych kierujących.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Szczecinek, który "po spożyciu" dosiadł motoroweru. Skontrolowany dmuchnął w policyjny alkomat aż 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca Szczecinka jadącego samochodem BMW. Znaleźli u niego susz marihuany. Mając podejrzenie, że mężczyzna prowadzi pod wpływem środków odurzających, skierowali go na badania krwi. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

O wyjątkowym pechu może mówić 48-letnia kobieta, która w toalecie na jednej ze szczecineckich stacji paliw zostawiła torebkę. Gdy się zorientowała, wróciła. Niestety, torebki już nie było. Razem z nią zniknęło 6 tys. euro, 600 zł i dokumenty. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży. W tym celu zabezpieczyli m.in. nagranie z monitoringu.

Szczecineccy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który… deską wyrwaną z ogrodzenia uszkodził okno wystawowe w sklepie. To nie wszystko. Dobywając kostki brukowej powybijał szyby w trzech samochodach. Wandalowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: