Najpiękniejszy Festiwal Świata "po sąsiedzku"

Miasto z Wizją / 28.04.2021 / Komentarze
Pol'and'Rock Festival 2021 na Pomorzu Zachodnim

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca - poinformował prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Radości nie kryje burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz. W wypowiedzi dla TVN24: - Cieszymy się, że w tym roku najpiękniejszy festiwal świata zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy.

- Oglądaliśmy mnóstwo miejsc, jeździliśmy wszędzie. Kostrzyn nad Odrą, gdzie wcześniej przez wiele lat odbywał się festiwal jest w tym momencie bardzo trudny do zrealizowania - tak Jerzy Owsiak tłumaczy decyzję o przeniesieniu Pol'and'Rock Festival. Ogłosił, że tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na terenie zachodniopomorskiego lotniska Makowice-Płoty. Jak mówił, znajduje się ono około 20 kilometrów od Gryfic, 80 kilometrów od Szczecina i od Koszalina, w podobnej odległości od Świnoujścia, i 17 kilometrów od Nowogardu.

50 hektarów na lotnisku

- Wydzierżawiliśmy 50 hektarów na ponad 300-hektarowym lotnisku. Będzie to festiwal w warunkach pandemicznych, a więc przygotowujemy się do wszystkiego. Przygotowujemy się do tego, że każdy uczestnik festiwalu, i ten po stronie artystów, obsługi, i ten po stronie widowni będzie miał robiony test na obecność koronawirusa - zapewnił Owsiak.

Prezes fundacji WOŚP podkreślił, że organizatorzy zapewnią niezbędne "zabezpieczenia covidowe". Mówił również o tym, jacy artyści zagoszczą na tegorocznym festiwalu.

- Na dziś utrzymujemy tę listę artystów, którą już ogłosiliśmy. Czas pokaże, czy artyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli do nas dojechać, czy też nie - zaznaczył.

Jak poinformowano w późniejszym komunikacie przesłanym przez rzeczniczkę Fundacji WOŚP Annę Orzech, w tym roku "festiwal przyjmie formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla ograniczonej grupy publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie".

Pol'and'Rock Festival (w latach 1995–2017 nosił nazwę Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Przez ostatnie lata impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą.

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Foto: WOŚP