Na mecie czekać będą pamiątkowe koszulki

Miasto z Wizją / 22.03.2016 / Komentarze
Do Szczecinka dotarły kolejne gadżety dla uczestników XXXIII edycji Biegu Osińskiego

XXXIII edycja największej w naszym regionie imprezy biegowej zbliża się wielkimi krokami. 24 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego. Wydarzenie to na przestrzeni lat zyskało międzynarodową popularność, o czym świadczy fakt, że udział w sportowych zmaganiach biorą nie tylko zawodnicy z całego kraju, ale także spoza jego granic.

Rejestracja zawodników startujących w tegorocznej edycji biegu ruszyła w połowie stycznia. Swój udział w tym wydarzeniu dotychczas potwierdziło już 347 pasjonatów biegania – 245 mężczyzn i 101 kobiet. Wśród nich największą grupę – liczącą 101 osób – tworzą oczywiście mieszkańcy naszego miasta. Jednak oprócz zawodników ze Szczecinka wiemy, że przyjadą do nas również goście z ponad 60 miejscowości m.in. z Warszawy, Szczecina, Koszalina, Wrocławia, Kołobrzegu czy Słupska. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił, pokonując liczącą 10 km trasę, może dokonać rejestracji odwiedzając stronę https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2081.

Wraz z końcem lutego poznaliśmy tegoroczną maskotkę biegu, którą okazała się pokaźnych rozmiarów żyrafa. Pluszaki otrzyma każdy z maluchów biorący udział w tej biegowej imprezie. Z kolei kilka dni później już mogliśmy zobaczyć medale XXXIII edycji Biegu Osińskiego. Tymczasem do organizatorów – Ośrodka Sportu i Rekreacji – dotarły kolejne gadżety dla uczestników. Każdy z nich, podobnie jak w poprzednich latach, który wystartuje w biegu głównym na 10 km, otrzyma w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę.

Dodajmy, że w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji już można także dokonywać zapisów do biegu dzieci z rodzicami. Czekają tu również karty oraz zgody dla uczestników biegów młodzieżowych.

Tekst: Marzena Góra