Muzealnicy zabierają nas na wycieczki po okolicy

• Tv
Miasto z Wizją / 26.03.2020 / Komentarze
O historii i ciekawostkach związanych z danymi lokalizacjami opowiada Mateusz Zacharewicz

Szczecineckie Muzeum Regionalne – podobnie jak inne instytucje kulturalne - od blisko dwóch tygodni jest zamknięte dla osób odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że pracownicy zrobili sobie wolne. Wręcz przeciwnie – zadbali o to, żebyśmy wciąż mieli dostęp do historycznych ciekawostek. I to, rzecz jasna, bez wychodzenia z domu.

Regularnie zaczęli oni przygotowywać dla nas krótkie filmowe produkcje, w których „zabierają” nas na zwiedzanie interesujących miejsc w okolicy. O ich historii i ciekawostkach związanych z danymi lokalizacjami opowiada Mateusz Zacharewicz ze szczecineckiego muzeum.

Dotychczas powstały trzy tego typy materiały wideo. W pierwszym „odwiedziliśmy” pobliskie Kucharowo, Juchowo oraz Radacz (obejrzyj). Podczas drugiej wyprawy pracownicy muzeum zaprosili nas do wspólnego odwiedzania grodzisk znajdujących się w pobliżu Szczecinka (obejrzyj). Trzeci film zabrał nas w historyczną podróż na Mysią Wyspę – od czasu jej powstania aż do dnia dzisiejszego.

Naszych Czytelników zapraszamy do obejrzenia dotychczas zrealizowanych materiałów filmowych oraz zachęcamy do śledzenia fanpage’a Muzeum Regionalnego, gdzie już wkrótce pojawią się nowe wideo-wyprawy.

Tekst, grafika: Marzena Góra

Wideo: Muzeum Regionalne w Szczecinku