Mrówka buduje się przy Koszalińskiej

Miasto z Wizją / 10.02.2017 / Komentarze
Kolejny market w Szczecinku. Tym razem z asortymentem budowlanym

Szczecinek będzie miał niebawem nowy market. Tym razem nie spożywczy, ale budowlany. Nowoczesny sklep samoobsługowy sektora "dom i ogród" powstaje przy ul. Koszalińskiej (w kierunku na Bugno) pomiędzy galerią Aura Park a halą firmy WZ Eurocopert.

Inwestorem jest sieć Polskich Składów Budowlanych Mrówka. Szczecinecki market będzie jednym z ponad 230 tego typu sklepów w Polsce. Mrówka ma już swoje siedziby w regionie, m.in. w Koszalinie, Białogardzie, Czarnem, Wałczu, Kołobrzegu i Miastku. Na Pomorzu Zachodnim działa blisko 20 Mrówek. Łącznie w kraju - 232 markety. Pierwsze sklepy powstały w 2002 roku.

Ulica Koszalińska prowadząca dalej w kierunku na Bugno staje się atrakcyjnym miejscem do budowy obiektów handlowych. W sąsiedztwie stoi już galera Aura Park, a po drugiej stronie ulicy handluje sklep Tesco. Nie ma się, co dziwić, że firmy prowadzące sprzedaż wyrobów przemysłu spożywczego, elektronicznego czy też wyposażenia wnętrz chętnie tam inwestują. Wszak już za nieco ponad 2 lata w bliskim sąsiedztwie przebiegać będzie obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Arteria będzie skomunikowana z wiaduktem nad torami szlaku kolejowego Szczecinek - Białogard, z dogodnym dojazdem w kierunku wspomnianego terenu i zarazem miasta.

PBS Mrówka na swojej stronie internetowej podaje, że celem firmy jest uzupełnienie aktualnej oferty składów Polskiego Sektora Budowlanego o nowy asortyment, kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu.

Sklepy posiadają w ofercie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy pozycji asortymentowych potrzebnych do remontu, wyposażenia, utrzymania domu, ogrodu i posesji. Mrówki są obecnie najliczniejszą siecią detaliczną sektora „dom i ogród” w Polsce. Co roku powstaje około 30 nowych placówek. W tym roku podwoje otworzy szczecinecka "Mrówka". Najpewniej, patrząc na zaawansowanie prac przy wznoszeniu metalowej konstrukcji, nastąpi to późną wiosną.

Rzecz jasna, za oddaniem do dyspozycji mieszkańcom Szczecinka tak dużego sklepu pójdą nowe miejsca pracy. Ile? Na razie nie wiadomo, ale z pewnością będzie ich, co najmniej kilkadziesiąt.