Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Podlodowym w Szczecinku!?

Miasto z Wizją / 15.09.2016 / Komentarze
Na jeziorze Trzesiecko lub Wilczkowo. Jeden z warunków - musi być bezpieczna pokrywa lodowa

Jak nam powiedział pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa i turystyki wędkarskiej, niewykluczone, że Szczecinek otrzyma organizację dużej imprezy wędkarskiej najwyższej rangi.

- Mogą to być np. Mistrzostwa Polski, zawody z cyklu Spinningowego Grand Prix Polski, a nawet Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Podlodowym! - mówi "Miastu z Wizją" M. Getka.

Nasz rozmówca podkreślił, że prace w zakresie sprecyzowania kalendarza sportowego Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego właśnie są w fazie planowania.

- Najznakomitsi polscy wędkarze na czele z kadrą narodową, specjalizujący się w połowach spod lodu, mają w pamięci Mistrzostwa Polski rozegrane w lutym 2012 roku na jeziorze Wilczkowo (wygrał wówczas Krzysztof Szepeta z Klubu Wędkarskiego WKS Dunajec Nowy Sącz - dop. red.).

- Doskonała organizacja zawodów zaowocowała wyróżnieniem Koła PZW "Jesiotr" statuetką i tytułem "Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego" w kategorii impreza roku - przypomina M. Getka.

- Nasze zawody imprezą roku uznał też Polski Związek Wędkarski. Nic, więc nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości do Szczecinka zjechali najlepsi wędkarze świata specjalizujący się w połowach podlodowch. Muszą jednak zostać spełnione dwa podstawowe warunki: Polska otrzyma organizację mistrzostw świata, a na przełomie stycznia i lutego szczecienckie jeziora będą pokryte bezpieczną pokrywą lodową (w przypadku zawodów PZW określa ją na minimum 15 cm - dop. red.).

Jak powiedział nam M. Getka, rozmowy na temat organizacji dużych imprez wędkarskich, m.in. w Szczecinku trwają. Szczegóły powinniśmy poznać do końca listopada bądź najpóźniej w grudniu br.

- Razem z Samorządową Agencją Promocji i Kultury oraz Kołem PZW "Jesiotr" planujemy też zorganizować i przeprowadzić w 2017 roku na Trzesiecku Mistrzostwa Polski Aktorów - ujawnia M. Getka. - Na razie wszystko to jest na etapie wstępnych rozmów. Szczegóły niebawem

O innych super imprezach wędkarskich, które mogą zagościć w 2017 roku i w latach następnych w Szczecinku, dowiecie się Państwo oglądając nasz sobotni (17 września) program "Wędkarski Szczecinek.

Już dziś gorąco zachęcamy i zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Getką.