Miłośnicy biegania spotkali się w Czarnoborze

• Tv
Miasto z Wizją / 04.06.2017 / Komentarze
Za nami II edycja Biegu Bociana

Miłośników biegania w naszym mieście zdecydowanie nie brakuje. Można się o tym przekonać, spacerując miejskim parkiem czy brzegiem jeziora, gdzie niemal co chwilę można spotkać na swojej drodze któregoś z biegaczy. Teraz mogli oni kolejny raz zmierzyć się z innymi pasjonatami tej formy aktywności fizycznej. Doskonałą do tego okazja był sobotni (3 czerwca) „Bieg Bociana”, czyli cykliczna impreza biegowa, której organizatorami jest szczecinecka Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Czarnobór oraz Team Biegowy Szczecinek.

Była to już druga odsłona tego sportowego wydarzenia, którego celem jest – oprócz oczywiście wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy – przede wszystkim popularyzacja sportu i zdrowego stylu życia, a także promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To także znakomita okazja dla najmłodszych, którzy dzięki temu mogą lepiej poznać las podczas towarzyszących biegowi zajęciom edukacyjnym. Również sama trasa biegu w całości wiodłą leśnymi ścieżkami.

W II edycji Biegu Bociana udział wzięło 107 zawodników, których – zanim stanęli na linii startu – przed biegiem „rozruszała” instruktorka zumby Barbara Kalenik. Po energetyzującej rozgrzewce pierwsi zmierzyli się ze sobą najmłodsi uczestnicy imprezy. Później przyszedł czas na tych nieco starszych biegaczy, którzy mieli za zadanie pokonanie dystansu o długości 6 km. Ostatecznie w kategorii open wśród mężczyzn najszybciej dobiegł do mety Igor Siódmiak. Tuż za nim na podium znalazł się Mateusz Lecki, a trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Roćko. Wśród pań najszybsza okazała się Izabela Frontczak. Druga do mety dobiegła Magdalena Fiłonowicz, a trzecia – Magdalena Krukowska. Z kolei spośród leśników najszybszy był Grzegorz Groszewski, a wśród leśniczek – Karolina Morawska. Dodajmy, że po nagrodzeniu zwycięzców organizatorzy rozlosowali również 24 nagrody wśród wszystkich biegaczy.

Tekst, montaż: Marzena Góra