Mieszkańcy wybiorą lokalizację łąk kwietnych

Miasto z Wizją / 30.04.2021 / Komentarze
Właśnie ruszyło internetowe głosowanie. Każdy z nas może podzielić się swoim wyborem

Każda kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców zarówno pod względem składanych każdorazowo wniosków, jak i liczbą osób, które oddawały swoje głosy na złożone propozycje. Teraz na etapie przygotowań do realizacji jest kolejna inwestycja w ramach Budżetów Obywatelskich.

Mowa o łąkach kwietnych, które mają zostać zlokalizowane na terenie naszego miasta. Zanim jednak tak się stanie, urzędnicy poprosili mieszkańców o to, aby pomogli oni wybrać najlepsze miejsce do ich zasadzenia. Właśnie ruszyła także internetowa sonda, gdzie każdy może podzielić się swoim wyborem.

- Wspominaliśmy już wcześniej, że chcielibyśmy jakby jeszcze raz poddać pod głosowanie tę inicjatywę – mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon. - Ona zyskała akceptację mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Natomiast inicjator tego pomysłu dał nam wolna rękę do tego, żeby wybrać, gdzie te łąki kwietne zlokalizować. A my z kolei chcielibyśmy ten wybór przekazać mieszkańcom.

Dzisiaj na stronie Urzędu Miasta, jak również za pośrednictwem strony na Facebooku urzędnicy uruchomili sondę, w której mieszkańcy będą mogli wybrać jedną z czterech lokalizacji. Te lokalizacje znajdują się przy ul. Warcisława, ul Wyszyńskiego, ul. Jana Pawła (w okolicach ul. Podwale) oraz przy ul. Mariackiej. Każdy z mieszkańców może oddać jeden głos.

- Mamy zabudżetowane 1 tys. m2 łąki, więc wygrana lokalizacja pochłonie ten nasz budżet. Jeśli zostanie jeszcze trochę tych m2, to będziemy starali się gdzieś jeszcze taką łąkę kwietną zlokalizować. Czas na oddanie głosu, w którym miejscu chcielibyśmy widzieć łąkę kwietną, mija w przyszły wtorek wraz z końcem dnia. Taką łąkę będziemy siać do końca maja, więc lada chwila powinny pokazywać się pierwsze kwiaty. Gorąco zachęcam raz jeszcze do podzielenia się swoim wyborem co do jej lokalizacji – dodaje Maciej Makselon.

Swój głos można oddać TUTAJ. /zr/