Mieszkańcy Świątek chcą autobusów

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.09.2019 / Komentarze
Petycja do burmistrza Szczecinka

O tym, że Komunikacja Miejska wycofała z rozkładu jazdy część kursów autobusów linii nr 2 i 6 do dzielnicy Świątki, pisaliśmy w artykule: "Autobusy pojadą inaczej"

https://miastozwizja.pl/autobusy-pojada-inaczej

Do sprawy odniósł się też burmistrz Daniel Rak w Programie Samorządowym:

https://miastozwizja.pl/program-samorzadowy-509

Mieszkańcy Światek protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu. Na ręce burmistrza skierowali petycję. Czytamy w niej:

"W związku z wejściem w życie darmowej komunikacji miejskiej zostały wycofane kursy do dzielnicy Świątki, z której korzystają dzieci i młodzież dojeżdżające do szkół, osoby pracujące oraz osoby starsze.

W czasie projektu rozbudowy drogi (ul. Staszica - dop. red.) obiecano mieszkańcom, że autobusy będą dojeżdżały na Światki, obniżona została również górka.

Jesteśmy zaniepokojeni tym faktem i prosimy o przywrócenie poprzednich kursów, które bardzo ułatwiały funkcjonowanie wszystkim mieszkańcom i zapewniały pełną przynależność do miasta, co aktualnie zostało nam ograniczone".

Przypomnijmy: Część kursów, które do 1 września br. były realizowane do obwodnicy przy ul. Staszica, zostało skróconych do pętli przy ul. Szczecińskiej (wiadukt). Komunikacja Miejska argumentowała to faktem zbyt małej ilości pasażerów i co za tym idzie, tzw. "pustych" przebiegów autobusów.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk