Miejskie rowery przechodzą kwarantannę w hangarze

Miasto z Wizją / 02.04.2020 / Komentarze
KM błyskawicznie zareagowała na nowe rządowe rozporządzenia

Zgodnie z wydanym we wtorek (31.03) nowym rządowym rozporządzeniem zawieszona została działalność wszystkich wypożyczalni rowerów na terenie kraju. Dotyczy to również Szczecinka. Jeszcze tego samego dnia Komunikacja Miejska rozpoczęła usuwanie ze stacji dokujących SWRM wszystkich pojazdów. Póki co rowery znalazły się w hangarze, gdzie wcześniej spędziły również okres zimowy. Na ulice wrócą najpewniej dopiero po uspokojeniu się sytuacji związanej z koronawirusem.

- We wtorek rząd słowami premiera Morawieckiego wprowadził kolejne obostrzenie, w tym m.in. zakaz korzystania z rowerów miejskich. Szczecinek również dostosował się do tego błyskawicznie – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Niestety tak chętnie korzystanie i użytkowane wypożyczalnie rowerów miejskich są już nieczynne. Komunikacja Miejska zareagowała właściwie od razu na nowe rozporządzenie.

- Również podtrzymane zostały restrykcje w Komunikacji Miejskiej. Szczecineckie autobusy będą kursowały według niedzielnego rozkładu jazdy. Podtrzymujemy tą decyzję widząc, jakie jest zapotrzebowanie na komunikację miejską i wiedząc, jakie są na nas nałożone obostrzenia, po to żeby się do nich dostosować odpowiedzialnie – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi wytycznymi rządu w autobusach miejskich może przebywać jednocześnie o połowę mniej osób, niż jest miejsc siedzących w pojeździe. Aktualny rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.

Tekst, foto: Marzena Góra