Miejskie działki atrakcyjnie położone i niedrogie

Miasto z Wizją / 02.03.2016 / Komentarze
W marcu ratusz sprzedaje 5 działek

W lutym miasto sprzedało kilka działek. Nowych właścicieli mają już posesje przy ul. Dąbrowskiej na osiedlu Marcelin oraz dwie działki przy ul. Wypoczynkowej w Trzesiece. Po pierwszym lutowym przetargu kasa miasta wzbogaciła się o kwotę blisko 150 tys. zł netto.

Był też i drugi przetarg. Dla miasta pomyślny. Otóż udało się sprzedać działkę zlokalizowaną przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego. Cena transakcji to 161,6 tys. zł brutto.

To jedna z ostatnich wolnych działek na osiedlu Generalskim. W sąsiedztwie są do kupienia jeszcze inne miejskie włości, ale już ich niewiele.

Obecnie ratusz prowadzi dwie procedury przetargowe na sprzedaż miejskich nieruchomości. Oba przetargi będą miały miejsce jeszcze przed świętami Wielkiej Nocy.

Atrakcyjnie położoną działkę można kupić przy ul. Koszalińskiej. By stać się jej właścicielem (dwie działki łącznie) o pow. 3144 m2 trzeba wyłożyć (cena wywoławcza) 682 650 zł. Zgodnie z planem miejscowym "POLNA-1" działka jest przeznaczona pod zabudowę i zagospodarowanie dla funkcji usługowych z wyłączeniem obiektów handlowych o pow. sprzedażowej powyżej 1000 m2.

Miasto wystawiło też na sprzedaż 4 działki z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną - przy ul.: Poświatowskiej na osiedlu Marcelin, 1 Maja i Wodociągowej. Za działkę o pow. 421 m2 zlokalizowaną przy ul. Poświatowskiej trzeba położyć na stół 24,4 tys. zł netto. Z kolei dwie działki o pow. 1538 m2 i 1619 m2 położone przy ul. Wodociągowej kosztują (cena wywoławcza) po 195 tys. zł netto.

Działka budowlana (zabudowa jednorodzinna i usługowa) o pow. 1768 m2 jest też do kupienia przy ul. 1 Maja. Cena - 125 tys. zł netto.

Uwaga przyszli właściciele! Do ceny ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy notarialnej.