Miasto sprzedało działkę na osiedlu Generalskim

Miasto z Wizją / 23.02.2016 / Komentarze
Kasa ratusza wzbogaciła się o pond 160 tys. zł brutto

Dziś (wtorek 23.02) w ratuszu odbył się przetarg na sprzedaż miejskich nieruchomości. Tym razem pod młotek trafiły działki budowlane, m.in. przy ul. Derdowskiego, Słowiańskiej, Bukowej i na osiedlu Generalskim.

- Sprzedaliśmy działkę o pow. 1754 m2 zlokalizowaną przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego. Cena transakcji to 161,6 tys. zł brutto - mówi "Miastu z Wizją" Joanna Kosior z Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta.

To jedna z ostatnich wolnych działek na osiedlu Generalskim. W sąsiedztwie są do kupienia jeszcze inne miejskie włości. Obecnie ratusz prowadzi procedurę przetargową na sprzedaż blisko 20 nieruchomości położonych w różnych częściach Szczecinka.

Przypomnijmy: 10 lutego miasto sprzedało działkę budowlaną przy ul. Dąbrowskiej na osiedlu Marcelin oraz dwie działki przy ul. Wypoczynkowej w Trzesiece. Kasa miasta wzbogaciła się wówczas o kwotę blisko 150 tys. zł netto.