Miasto nie widzi możliwości przeprowadzenia wyborów

Miasto z Wizją / 28.03.2020 / Komentarze
Rzecznik ratusza: Każde działanie w tej kwestii to zagrożenia dla zdrowia naszych mieszkańców

Coraz więcej samorządowców apeluje do Rządu o odwołanie i przełożenie na późniejszy termin majowych wyborów prezydenckich (10 maja - planowana pierwsza tura głosowania). Jakie jest stanowisko władz Szczecinka?

- W obecnej sytuacji nie widzimy możliwości przygotowania i przeprowadzania wyborów - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Nie widzimy też możliwości skompletowania komisji wyborczych (termin upływa 10 kwietnia - red.) i przeprowadzania szkoleń ich członków. Nie jesteśmy również w stanie zorganizować samego aktu głosowania z uwagi na brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa członkom komisji i biorącym udział w głosowaniu mieszkańcom Szczecinka.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto skan pisma do PKW: Daniel Rak