Miasto kupi sprzęt na korty i basen

Miasto z Wizją / 02.08.2016 / Komentarze
Kolejna sportowa inwestycja

Miasto łoży spore pieniądze w budowę obiektów i urządzeń sportowych w mieście. Kończy się właśnie budowa krytej bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 7. Dobiega końca budowa oświetlenia bocznego boiska oraz remont głównej trybuny dla widzów na Stadionie Miejskim. Niebawem rozpocznie się budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6, a w poniedziałek 1 sierpnia miasto oddało do dyspozycji młodych mieszkańców Szczecinka urządzenia do street workout. Miejsce do ćwiczeń na drążkach zlokalizowano w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Budżet miasta wyłożył na tą inwestycję 20 tys. zł.

To nie wszystkie sportowe wydatki miejskiego budżetu. Jak już pisaliśmy w artykule:

ratusz otrzymał wsparcie w ramach realizacji „Programu pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę infrastruktury sportowej”.

Na zakupy poczynione w tym zakresie miasto wyda ponad 40 tys. zł. Prawie połowa tej kwoty, bo około 18 tys. zł będzie pochodziła z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki temu na wyposażenie Basenu Miejskiego i Regionalnego Centrum Tenisowego, trafią m.in. siatki tenisowe, siatki do wyrównywania nawierzchni kortów, ławki z wieszakami, szczotki do linii tenisowych i specjalny system basenowych lin torowych tłumiących fale.

Znamy szczegóły zakupów w tym zakresie. Ratusz wystąpił właśnie z zapytaniem ofertowym na dostawę nowego sprzętu sportowego na potrzeby doposażenia Regionalnego Centrum Tenisowego oraz Basenu Miejskiego.

Przyszły wykonawca, w ramach zamówienia, jest zobowiązany dostarczyć następujący sprzęt sportowy: 11 szt. siatek tenisowych, 2 szt. siatek do wyrównywania powierzchni kortów, 8 kompletów linii do tenisa ziemnego, 10 szt. ławo-wieszaków do hal służących do krótkiego odpoczynku w trakcie gry, odwieszenia ubrania lub torby, 4 szt. szczotek do czyszczenia kortów, 2 szt. szczotek do czyszczenia linii tenisowych oraz systemu 7 szt. 25 m i 2 szt. 7,5-m lin torowych - basenowych tłumiących fale

Miasto założyło termin wykonania zamówienia do 31 sierpnia br.