Miasto i powiat uroczyście zakończyły rok szkolny

• Tv
Miasto z Wizją / 23.06.2017 / Komentarze
Dziś rozpoczęły się długo wyczekiwane przez uczniów wakacje

Na ten moment od dłuższego już czasu z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ze szczecineckich szkół. Dziś (piątek, 23 czerwca) oficjalnie rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Z tej okazji w sali widowiskowej kina Wolność odbyły się coroczne miejsko-powiatowe obchody zakończenia roku szkolnego. Tym razem organizatorem uroczystości był Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, którego uczniowie zadbali również o oprawę artystyczną wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęła od wniesienia szkolnych sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowej. Następnie głos zabrał starosta Krzysztof Lis, który m.in. przedstawił statystyki dotyczące placówek, dla których organem prowadzącym jest powiat. Podobnego podsumowania roku szkolnego dokonał także burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, życząc jednocześnie wszystkim udanych tegorocznych wakacji. Podczas gali wieńczącej dziesięć miesięcy ciężkiej pracy uczniów i pedagogów, krótkie wystąpienie wygłosili także poseł Radosław Lubczyk, dyrektor biura poselskiego Małgorzaty Golińskiej – Małgorzata Mazurek oraz wicekurator Robert Stępień z Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Po oficjalnych przemówieniach przyszła pora na wyczekiwany przez zasiadającą na kinowej sali młodzież. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, wiceburmistrz Daniel Rak, starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Marek Kotschy wyróżnili najzdolniejszych uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i mogą pochwalić się ponadprzeciętną średnią na świadectwie. Podobne wyróżnienia wręczyli także dyrektorzy placówek niepublicznych funkcjonujących na terenie miasta. Tradycyjnie również firma Kronospan postanowiła nagrodzić uczniów szkół ponadgimnazjalnych upominkami w postaci talonów na zakup rowerów.

To nie jedyne miłe akcenty, które miały miejsce podczas uroczystości. Starosta kolejny raz przyznał tytuł „Dyrektora-Managera” osobie, która w wyróżniający się sposób prowadziła swoją placówkę przez ostatni rok. Tym razem tytuł ten wraz z przechodnią statuetką otrzymał Janusz Sienkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica.

Niejako zwieńczeniem uroczystości było pożegnanie odchodzącej na emeryturę dotychczasowej dyrektor Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego. Grażyna Herchel Szeremeta w szczecineckich placówkach oświatowych przepracowała łącznie 39 lat, zarówno nauczając w szkole, jak i sprawując opiekę nad maluchami w miejskim przedszkolu. Podsumowaniem tegorocznej gali był program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. KEN.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra