MateriaFest - zainteresowanie fanów jak nigdy przedtem

• Tv
Miasto z Wizją / 04.08.2017 / Komentarze
Behemoth gwiazdą Festiwalu. Na scenie zobaczymy też: Riverside, Illusion, Spatial, Koronal, Retrospective, Shinigami oraz rzecz jasna grupę Materia.

Co prawda do metalowego festiwalu MateriaFest pozostał jeszcze prawie miesiąc, ale impreza już wywołuje wiele emocji i wielkie zainteresowanie nie tylko w kraju, ale też za granicą.

Ostatnio temu spektakularnemu wydarzeniu, które odbędzie się w sobotę 2 września na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej obszerny artykuł poświęcił portal terazrock.pl
Znamy wszystkie szczegóły tegorocznej, szóstej już edycji imprezy. Do końca lipca można było nabywać bilety w niższej cenie. Teraz są już droższe - donosi portal.

I dalej: Idea powstania festiwalu MateriaFest narodziła się w 2012 roku. Muzycy zespołu Materia postanowili odwdzięczyć się swoim najwierniejszym fanom, organizując wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury w Szczecinku metalową imprezę.

W poprzednich edycjach na szczecineckim festiwalu wystąpiły obok gospodarza znane w Polsce i Europie zespoły: Decapitated, Frontside czy Textures. W tym roku na festiwalu wystąpią następujące zespoły: Behemoth, Riverside, Illusion, Spatial, Koronal, Retrospective, Shinigami oraz rzecz jasna grupa Materia.

Zespół Behemoth wciąż promuje swój ostatni studyjny album zatytułowany „The Satanist”, który ukazał się w 2014 roku. Warto zaznaczyć, że będzie to jeden z dwóch tegorocznych polskich koncertów grupy. Nergal i spółka zapowiadają, że po grudniowym koncercie w warszawskiej Progresji zabierają się za nagrywanie kolejnego albumu.

Riverside to jeden z naszych najważniejszych towarów eksportowych. To, czego w światowym, ekstremalnym metalu dokonali Vader, Behemoth i Decapitated, na scenie rocka progresywnego dokonał właśnie Mariusz Duda i spółka. Dyskografię zespołu zamyka album „Eye of the Soundscape”. Jest to kompilacja utworów instrumentalnych zawierająca ponad trzydzieści minut premierowego materiału, ostatniego nagranego ze zmarłym na początku 2016 r. gitarzystą zespołu Piotrem Grudzińskim. W lutym 2017 r. muzycy Riverside poinformowali, że do zespołu dołączył Maciej Meller znany z grupy Quidam.

Illusion to jeden z najważniejszych zespołów lat dziewięćdziesiątych, który po dłuższej nieobecności (rozpadł się w 1999 r.), powrócił na scenę w 2011 roku. Gdańska grupa dowodzona przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie istnienia. Obecnie zespół Illusion pracuje nad nowym albumem, który do sklepów ma trafić przed początkiem specjalnej trasy koncertowej z okazji wspomnianego jubileuszu (rozpocznie się ona na początku listopada).

Szczecinecki zespół Materia, który powstał w 2007 roku, ma na swoim koncie dwa studyjne albumy - „Case of Noise” oraz „We Are Materia". Warto zaznaczyć, że zajęli drugie miejsce w bardzo popularnym telewizyjnym talent show Must Be The Music.

Ponadto podczas tegorocznej edycji zagrają: death thrashowy zespół Shinigami, progresywny Retrospective, łączący wpływy z pogranicza death i progresywnego metalu Koronal oraz Spatial.

Bilety na MateriaFest 2017 (w cenie 60 zł) do nabycia m.in. na stronie Ticketpro.

Tekst - opracowanie: Terazrock/S. Włodarczyk

Foto: terazrock