Magdalena i Sławek akustycznie dla mieszkańców Szczecinka

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.07.2020 / Komentarze
Premiera koncertu odbędzie się w najbliższy czwartek

W związku z ogłoszonym w połowie marca w kraju stanem zagrożenia epidemiologicznego życie towarzyskie i kulturalne właściwie całkowicie zamarło na wiele długich tygodni. Wciąż jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać na moment, w którym będziemy mogli powrócić do normalności i m.in. brać udział w rozmaitych koncertach i innych wydarzeniach.

Wielu artystów i instytucji zajmujących szeroko rozumianą kulturą przeniosło chwilowo swoją działalność do sieci. Wielu artystów właśnie w internecie dzieli się z odbiorcami efektami swojej pracy. Online organizowane są także różnego rodzaju przedsięwzięcia. Rządowe obostrzenia nie ominęły także Szczecinka. Kilka cyklicznych imprez, które co roku odbywały się wiosną oraz wczesnym latem musiało zostać odwołanych. Jednak aby nieco uprzyjemnić nam ten czas i w dalszym ciągu zapewnić dostęp do twórczości lokalnych artystów Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przygotowała dla mieszkańców kolejną  muzyczną niespodziankę. Będzie to następny z serii koncertów "unplugged" - czyli w formie akustycznej, w trakcie których zagrają dla nas właśnie szczecineccy artyści.

Zapis wideo z kameralnego koncertu z serii SAPiK Unplugged swoją premierę będzie miał w najbliższy czwartek, 9 lipca. Tym razem dla mieszkańców wystąpią Magdalena Górecka i Sławek Kłuciejasz.

Tekst: Marzena Góra