Ludowe kolędowanie po raz trzeci

• Tv
Miasto z Wizją / 09.01.2017 / Komentarze
W szczecineckim kinie odbył się III Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

O tym, że muzyka ludowa wciąż cieszy się dużą popularnością, można się było przekonać odwiedzając w niedzielę, 8 stycznia kino Wolność, gdzie po raz trzeci odbył się Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przypomnijmy, że pierwsza edycja tego wydarzenia zorganizowana została w 2015 roku w pobliskim Sitnie. Jednak zainteresowanie wykonawców przeglądem było tak duże, że zdecydowano się na przeniesienie imprezy do kinowej sali.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przeglądu jest zespół Swojacy z Sitna. Jego członkowie, przebrani w tradycyjne stroje ludowe, powitali wszystkich zgromadzonych na widowni gości krótkim występem artystycznym, nawiązującym do tematyki spotkania.

- Kolędy śpiewają wszyscy. Jednak śpiewają je w sposób tradycyjny. My chcielibyśmy pokazać, że zespoły ludowe, które działają w naszym regionie i nie tylko, również potrafią śpiewać kolędy i robią to naprawdę profesjonalnie – powiedziała nam w jednej z rozmów Marzena Nowacka, kierownik zespołu Swojacy. – Ponieważ podczas przeglądu na scenie występują zespoły przebrane w stroje ludowe z różnych regionów, chcemy przy okazji zwrócić uwagę publiczności właśnie na tę różnorodność.

Jak przyznają organizatorzy, to nie oceny i wynik są ważne, ale przede wszystkim możliwość ponownego spotkania się z zaprzyjaźnionymi zespołami i dobra, wspólna zabawa.

Tekst: Marzena Góra
Video/foto/montaż: Andrzej Remus