Kwietniowy weekend - warto "Wkręcić się w historię"

Miasto z Wizją / 12.04.2021 / Komentarze
W ramach projektu SzLOT wyznaczył 13 tras o łącznej długości blisko 600 km

Rozsiane po okolicy trasy rowerowe wpisują się w realizowany przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną projekt pod nazwą „Wkręć się w historię”. Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na jego wdrożenie. Projekt ten obejmował wyznaczenie, znakowanie oraz uatrakcyjnienie szlaków rowerowych na terenie powiatu szczecineckiego, wiodących śladami II Wojny Światowej i umocnień Wału Pomorskiego.

Wielu osobom właśnie taka forma wypoczynku wyjątkowo przypadła do gustu. Teraz, wraz z coraz cieplejszą aurą, warto również zaplanować wycieczkę i skorzystać z okolicznych atrakcji, również tych proponowanych w ramach wspomnianego projektu.

W ramach projektu wyznaczono trzynaście tras o łącznej długości blisko 600 km. Dodatkowo na szlakach usytuowane zostały tablice, na których możemy znaleźć informacje dotyczące historii danego miejsca, obiektów militarnych oraz innych atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu tras.

Każdy, kto w najbliższy weekend planuje rowerową wyprawę, zdecydowanie powinien rozważy wybranie jednej z kilkunastu tras. Ich opisy najdziemy na stronie https://szlot.pl/szlaki-rowerowe/. /zr/

Foto: Sławomir Włodarczyk