Kurier dostarczył paczkę, skasował i… zniknął

Miasto z Wizją / 22.03.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

Jak powiedziała "Miastu z Wizja" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w ubiegłym tygodniu nasi policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

22-letni mieszkaniec Szczecinka kierujący Fordem Ka w czasie rutynowej kontroli prowadzonej przez policjantów z wydziału ruchu drogowego dmuchnął w alkomat 1 promil alkoholu. Takim samym "rezultatem" okazał się 41-letni rowerzysta przemierzający ulice Barwic.

Jak już informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu na terenie Szczecinka doszło do dwóch oszustw metodą na "na funkcjonariusza CBŚ". Starsi ludzie stracili łącznie aż 175 tys. zł. O tym bulwersującym opinie publiczną zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

- Na razie oszuści pozostają na wolności - mówi A. Matys. - Prowadzimy w tej sprawie intensywne czynności śledcze. Jeszcze raz uczulam, szczególnie starszych ludzi, by nie dali się zwieść potencjalnym oszustom, działali z rozwagą, a o każdej podobnej próbie oszustwa polegającego najczęściej na wyłudzeniu pieniędzy alarmowali policję.

W Szczecinku 25-letni mężczyzna zaatakował dom swojej sąsiadki używając w tym celu siekiery. Najpierw wyrąbał drzwi wejściowe, a później zniszczył wyposażenie mieszkania. Lokatorka wyceniła swoje straty na 8,5 tys. zł.

- Okazało się, że napastnik w chwili popełnienia przestępstwa znajdował się pod wpływem środków odurzających - dodaje pani rzecznik. - W jego organizmie odkryto amfetaminę i marihuanę. Prokurator Rejonowy w Szczecinku zastosował wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna nie może też zbliżać się do pokrzywdzonej, kontaktować się z nią, ani do niej telefonować.

Jak powiedziała nam mł. asp. A. Matys, jedna z firm kurierskich działających na terenie Szczecinka zgłosiła policji, że jej kurier dostarczył klientowi wcześniej zamówiony towar, pobrał od niego należną zapłatę w wysokości 5,5 tys. zł, a później… "zniknął". Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu na terenie Szczecinka doszło też do kradzieży 2 telefonów komórkowych.