Kto zostanie „Wolontariuszem Roku 2020”?

Miasto z Wizją / 27.10.2020 / Komentarze
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tego zaszczytnego tytułu

Na całym świecie od wielu lat 5 grudnia swoje święto mają osoby, którzy poprzez szeroko rozumiany wolontariat czynnie działają na rzecz innych. Data ta nierozerwalnie wiąże się z obchodami Światowego Dnia Wolontariusza. W ten sposób dziękujemy ludziom, którzy poświęcają swój czas i energię na bezinteresowną pomoc potrzebującym. Od dziewięciu lat również w Szczecinku w szczególny sposób nagradzane są osoby działające na rzecz mieszkańców. Podobnie będzie także w tym roku.

Burmistrz ogłosił właśnie konkurs na „Wolontariusza Roku 2020”, którego celem jest przede wszystkim podziękowanie i uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych w pracy wolontariackiej oraz podkreślenie, jak wielkie uznanie należy się tym, którzy każdego dnia oferują bezinteresowną pomoc innym. Do udziału w konkursie, podobnie jak podczas poprzednich edycji, zaproszone zostały wszystkie szczecineckie organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze, które korzystają z pracy wolontariuszy.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu wyłoni 2 Laureatów - ucznia i osobę dorosłą, a także tradycyjnie przyzna wyróżnienia wolontariuszom i organizatorom wolontariatu. W ramach konkursu mogą zostać zgłoszeni wolontariusze oraz organizatorzy wolontariatu działający w obszarach pomocy społecznej i ochrony zdrowia; edukacji sportu i kultury; rozwoju lokalnego i demokracji; ekologii czy wolontariatu pracowniczego.

Dziś rozpoczęło się przyjmowanie wniosków. Organizacje społeczne, szkoły, instytucje publiczne i niepubliczne, kościoły i związki wyznaniowe, a także podmioty gospodarcze działające na rzecz mieszkańców Szczecinka mogą zgłaszać swoje nominacje do 13 listopada. Formularz zgłoszeniowy, który można pobrać na stronie www.szczecinek.pl lub www.mops.szczecinek.pl, należy przesłać na adres sekretariat@mops.szczecinek.pl lub złożyć go osobiście w siedzibie MOPS-u przy ul. Wiejskiej 4 w punkcie obsługi interesantów (czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-15.00, w piątki w godz. 8.00-14.00). Do formularza powinien zostać dołączony opis działalności nominowanej osoby.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Marzena Góra - laureaci konkursu Wolontariusz Roku 2019