Kto stoi za brutalnym morderstwem z czerwca 1945 roku?

Miasto z Wizją / 25.06.2019 / Komentarze
Dowiemy się tego w sobotę podczas kolejnej edycji Gry Miejskiej

Na jeden dzień w roku miasto staje się planszą do gry. Wówczas dobrze znana nam przestrzeń nagle wydaje się być dużo bardziej tajemnicza i jakby obca. Oznaczać może to tylko jedno – czas na kolejną grę miejską! Będzie to już XI edycja tego wydarzenia, w trakcie którego mieszkańcy będą musieli rozwikłać kolejną mroczną zagadkę z przeszłości miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem organizatorem miejskiej jest 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

- Gra Miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów i happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów. W Szczecinku zadaniem uczestników jest zawsze rozwiązanie zagadki kryminalnej, z przedwojennego Neusttetin, na podstawie otrzymanych materiałów oraz rozmów z postaciami rozsianymi po najciekawszych punktach miasta. Uczestnicy spotykają bohaterów wydarzeń, zadają im pytania, próbują zebrać w całość posiadane informacje, ocenić, kto mówi prawdę i po kilku godzinach zmagań wskazać rozwiązanie intrygi – informują na stronie poświęconej grzej miejskiej organizatorzy.

Tym razem akcja gry rozgrywać się będzie w upalny dzień czerwca 1945 roku. Pierwsze dni po zakończeniu II Wojny w polskim już Szczecinku. W mieście działa jeszcze niemiecka administracja, urządza się Armia Czerwona, a kolejne pociągi przywożą transporty Polaków ze wschodu. Mieszkańcami wstrząsa brutalne morderstwo, którego schemat jest łudząco podobny do serii zbrodni sprzed dwóch lat. Sprawcę wtedy schwytano i osądzono. Czy na pewno? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć właśnie uczestnicy tegorocznej odsłony szczecineckiej Gry Miejskiej.

- Zapraszamy zespoły 2-4 osobowe. W tym roku gra ma dwie kategorie trudności: spacerową oraz zaawansowaną. Kapitanowie zespołów startujących w kategorii  zaawansowanej muszą mieć ukończone 16 lat. Udział w Grze jest bezpłatny. Zachęcamy do uczestnictwa w grze w strojach z epoki. Stroje z lat 30-tych będą dodatkowo punktowane w klasyfikacji końcowej

Tegoroczna edycja gry miejskiej odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca. Start o godz. 12.00 na placu przed ratuszem. Dodajmy, że nowością w grze będzie możliwość korzystania z rowerów miejskich lub własnych jednośladów podczas rozwiązywania kryminalnej zagadki sprzed lat.

Tekst: Marzena Góra