Księżna Jadwiga spotka się dziś z mieszkańcami Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 04.07.2017 / Komentarze
6-metrowa rzeźba pojawi się „na przechadzce” na terenie OSiR-u, gdzie wieczorem rozpocznie się festiwal balonowy

Szczecinecka księżna, którą „poznaliśmy” w minionym roku podczas czwartej edycji Art Pikniku, dziś (piątek, 7 lipca) ponownie odwiedzi mieszkańców naszego miasta. Mowa oczywiście o księżnej Jadwidze, a właściwie o jej 6-metrowej rzeźbie, której powstanie było wspólną inicjatywą Art Pikniku i Fundacji FIS Lidii Pieńkos. Jednak po zakończeniu ubiegłorocznej edycji imprezy księżna „zniknęła” z miasta, aby przeczekać zimę odliczając dni do kolejnego spotkania z piknikowiczami. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć ją nieco wcześniej.

Dziś (7.07) księżna Jadwiga ok. godz. 17.00 pojawi się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie późnym popołudniem rozpocznie się VIII edycja Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela. Jadwiga nie tylko będzie zagrzewała pilotów do walki w „Pogoni za lisem”, ale przede wszystkim zachęcała wszystkich do przyłączenia się do akcji mającej na celu zbiórkę funduszy na powstanie muralu upamiętniającego tegoroczną, piątą edycję Art Pikniku.

Przypomnijmy. Tym razem ścianę jednej ze szczecineckich kamienic ma ozdobić dzieło autorstwa wybitnego polskiego artysty Dariusza Milińskiego, który od samego początku wspiera szczecinecki Art Piknik. Plany dotyczące powstania tego typu dzieła pojawiły się już w minionym roku. Teraz pomysł ten ma szansę doczekać się realizacji. Każdy z nas może dołożyć do tego wyjątkowego muralu swoje „pociągnięcie pędzla”, wspierając całe przedsięwzięcie, będące oddolną inicjatywą mieszkańców Szczecinka, którzy chcą wzbogacić miejską przestrzeń o kolejne dzieło uznanego artysty. Aby tak się stało, ruszyła oficjalna internetowa zbiórka funduszy na to przedsięwzięcie. Każdy, kto chciałby przyczynić się do jego powstania, może to uczynić przekazując dobrowolny datek na ten cel.

Wszyscy darczyńcy w ramach wyrazów wdzięczności za wsparcie, otrzymają podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora – Dariusza Milińskiego. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Magicznego Miejsca w Pławnej. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który nie tylko oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie także możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki.

Chcąc wesprzeć tę inicjatywę oraz dołożyć swoją „cegiełkę” do powstania w Szczecinku kolejnego muralu, warto odwiedzić stronę https://zrzutka.pl/fv9a3e

Tekst, montaż, zdjęcia (archiwum): Marzena Góra